adesilex p4 do płytek

Przed położeniem zaprawy adesilex na powierzchnie , które narażone są na silne promieniowanie słoneczne powinno się zwilżyć wodą. Za to podłoża gipsowe i anhydrytowe powinny być całkowicie wyschnięte. Ich wilgotność może wynosić max 0,5%. Co więcej podłoża te muszą być dość mocne a także pozbawione kurzu. Przed położeniem Adesilexu powierzchnię należy zagruntować emulsją gruntującą, natomiast w miejscach narażonych na wystąpienie dużej wilgotności powinno się zastosować specjalny preparat w celu zaizolowania podłoża. Żeby przygotować zaprawę Adesilex p4 trzeba ją połaczyć z czystą wodą aż do otrzymania jednorodnej masy bez grudek. Po około pięciu minutach, trzeba wymieszać ponownie. Proporcje , w jakich należy rozrabiać to 28-30 części wody na 100 części wagi Adesilex, jest to równoważne 7-7,5 litrów wody na 25 kilo- a zatem 1 worek zaprawy.

adesilex

Adesilex p4 jest elastyczną zaprawą klejącą o wysokiej przyczepności. adesilex służy do klejenia płytek ceramicznych w poziomej płaszczyźnie jak i pionowej . Jego niewątpliwą zaletą jest brak efektu osuwania się płytek. Ponad to Adesilex można stosować niezależnie od pogody oraz temperatury. Zaprawę tą wykorzystuje się do klejenia zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynków ceramicznych płytek oraz mozaiki ceramicznej, gresowych płytek a także naturalnego kamienia na sufitach, podłogach oraz ścianach. Adesilex stosowany jest do klejenia na podłożach tradycyjnych takich jak tynki oraz cementowe oraz wapienno- cementowe posadzki, podkłady z podłogowym ogrzewaniem, ściany z bloczków lub karton-gipsu, tynki gipsowe jednowarstwowe, powłoki hydroizolacyjne, oraz stare ceramiczne okładziny, jeżeli są stabilne, mocne i czyste.

Podczas montażu płytek ceramicznych na zaprawę klejową Adesilex nie wymagane jest moczenie płytek. Tylko w wypadku dużej ilości kurzu od wewnętrznej strony płytki trzeba przepłukać ją wodą. Płytki należy układać na ścianę z naniesioną zaprawą klejową adesilex, pamiętając o delikatnym dociśnięciu oraz dobrym kontakcie płytki ceramicznej z klejową zaprawą. Okres otwartego schniecia Adesilexu p22 do płytek w normalnych warunkach termicznych i wilgotnościowych (23oC i 50%) wynosi ponad 30 minut. W niekorzystnych warunkach takich jak silne działanie słońca i wiatru, wysokie temperatury czas ten skraca się do kilku minut. Trezba zwracać uwagę, czy na naniesionej warstwie nie powstała warstwa tzw. naskórka klejowego i czy zaprawa jest nadal świeża. Jeżeli jednak wytworzy się naskórek trzeba ponownie przeciągnąć zębatą szpachlą warstwę Adesilexu. Nie wolno jej moczyć ponieważ woda tworzy tzw. antyk lejącą warstwę. Jakakolwiek korekta już nałożonych płytek może zostać wykonana w ciągu 1 godziny. Płytki położone na zaprawę klejową Adesilex nie powinny być wystawione na działanie deszczu, przez min. 1 dobę i chronione przed silnym działaniem słońca i mrozu przez co najmniej 5-7 dni po położeniu.

Tags: , , , ,

2 Responses to "adesilex p4 do płytek"

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.